Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Bahçıvan Seçiminde Önemli Hususlar
Bahçıvan Seçiminde Önemli Hususlar

Bahçıvan Seçiminde Önemli Hususlar

Sahip olduğunuz bahçenin estetik görünümünü koruması, yetişen bitkilerin sağlıklı olması veya yetiştirilen ürünlerin sağlıklı ve verimli olması amaçlarıyla yapılan bahçe işlemlerinde yoğun günlük hayat veya fiziksel problemler sebebiyle yeteri kadar etkin olamayabilirsiniz. Ayrıca bu sebeplerin yanında her alanda olduğu gibi bahçe işlerinde de atılacak adımlarda bilgi ve tecrübeye herkesin üst seviyede sahip olması beklenemez. Bu sebeplerle bahçe işlerinizin sağlıklı şekilde halledilebilmesi için kısa zamanlı ya da uzun vadeli şekillerde bahçıvanlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. İşinde ehil olması tercih edilen bu kişiler sahip olduğunuz bahçenin niteliği nasıl ise ona göre çözüm ortağınız olurlar. Önemi açıkça ortada olan bu hizmetin alınmasında dikkat etmeniz bazı kriterler de bulunmaktadır. Bahçıvan seçiminde önemli hususlar…

Bahçıvanlık Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Bahçıvanlık İşleri

Bir bahçıvanla anlaşmadan önce yapmanız gereken başka bir şey de bahçenizi inceleyerek görüşeceğiniz bahçıvana neden ve hangi konularda ihtiyaç duyduğunuza karar vermektir. Sadece basit bir bakım faaliyeti için mi yoksa çim biçme, budama işleri için mi mesela ? Ya da bu ihtiyacınız yetiştirmeye niyetlendiğiniz hoş çiçek çeşitlerinin sağlıklı büyüyebilmeleri için de olabilir. Bu konuda sormanız gereken bir kaç soruya bakarsak :

-Bahçenizin şekli, tarzı nasıl ve siz nasıl olmasını istiyorsunuz ?

-Bahçenizin bulunduğu alanı ne amaçla kullanıyorsunuz ? Parti vermek, dinlenme mi yoksa çocuklarınızla oynamak için mi ?

İşinde ehil bir bahçıvanın genel olarak bahçecilik, tarım ilaçları, yabani ot kontrolü, gübreleme, sulama gibi konularda bilgi sahibi olması gereklidir. anlaşacağınız bahçıvan ile yapacağınız görüşmede sorulacak bazı sorular da şunlar olabilir :

-Sizin fikirlerinizin ne kadar gerçekçi geldiğini ve bahçıvanın esktra fikirleri olup olmadığı,

-Yapılacak işin maliyeti, sigorta kapsamı,

-Geçmişte edindiği tecrübeler sorulabilir.

Bu soruların ışığında yaptığınız anlaşma sonucu işe başlamadan önce yapılacak bir hazırlık listesinde yer alması gereken bazı adımlara bakarsa bunlar : sulama, çim biçimi, yabani otların temizlenmesi, gübreleme, toprak havalandırma, sebze yetiştirme, hasta bitkilerin teşhisi, çiçek yetiştirme, bahçenin sınırlarının belirlenmesi gibi faaliyetlerdir.

Bahçıvanlık Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Bahçıvanlık İşleri

One comment on “Bahçıvan Seçiminde Önemli Hususlar

  1. ayhan on said:

    Bahçıvan seçerken kaslı ve genç olmamasına dikkat etmemiz yeter herhalde. Yoksa filmlerde gördüğümüz gibi olmasın :) Daha çok kanbur yada yaşlı tonton dedeleri tercih edersek kafamız rahat eder diye düşünüyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top