Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj

Kategori Arşivi: Bahçe ve Peyzaj

Bahçe Çiti ve Malzemeleri

bahcecit

ahçe çiti kurulumu konusunda teknik detaylarla beraber en çok dikkat edilen konulardan birisi de kurulacak sistemin hangi malzemeden üretileceğidir. Bahçe çiti ve malzemeleri konusunda bilgi sahibi olmak size hem kolaylık sağlar hem de bahçenizin dekorasyonu ile ilgili fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Buna göre sadece direklerden ibaret olmayan, farklı çeşitlerde karşımıza çıkabilen bahçe çitlerinin genel olarak tercih edilen malzeme sınıfının ... Devamını Oku »

Bahçe Yenileme İncelikleri

en_guzel_bahce_668096

Bahçeler yaz aylarında evlerin en gözde mekanlarıdır. Eğer uzun süre tatil yapma fırsatınız yoksa, evinizde ve bahçenizde ruhunuzu tatilde hissettirecek  bahçe yenileme için dekorasyon değişikliklerine başvurabilirsiniz. Bahçe yenileme için ana unsurların başında sulama sistemleri gelir. Damlama sulama sistemlerini kullanarak yenileme için alt yapı sistemlerini oluşturabilirsiniz. Bahçenizde  doğru bir drenaj çok önemlidir. Bahçenizin yapısal hattını bozmadan drenajının çıkış yolunu yapmak şarttır ve yenileme ... Devamını Oku »

Hazır Çim Kullanımında Önemli Noktalar

hazircim

eşil alan üretiminde çok pratik ve estetik bir çözüm olan hazır çim seçenekleri zaman konusunda da çok önemli fayda sağlarlar. Buna göre yeşil hale getirmek istediğiniz bahçenizden futbol sahalarına kadar birçok farklı alanda kullanılabilen bu malzemelerin kullanım alanlarına göre de yapı seçeneklerinin bulunduğunu belirtmek gerekir. Örneğin kendimizi en huzurlu hissettiğimiz yeşil alanları evimize taşıyabiliriz;  Bu hazır çim kullanımında önemli noktalar ... Devamını Oku »

Aydınlatma Sistemleri ve Ürünleri

bahce_aydinlatma

nsanlığın geçmişten günümüze üzerine en çok eğilerek sürekli geliştirmeye çalıştığı konulardan birisi de aydınlatma ve bu amaçla kullanılan enerjilerden maksimum verim alınabilmesidir. Büyük enerji kaynağı olan güneşin etkilerinin azaldığı anlarda ve erişemediği noktaların aydınlatılması ve üzerine hep kötü anlamlar yüklenen karanlığın ortadan kaldırılması için çalışmalar sürekli olarak devam etmektedir. Günümüzde aydınlatma sistemleri ve ürünleri, gittikçe artan bir piyasa durumuna sahiptir. ... Devamını Oku »

Zen Bahçesi Dekorasyonu

zen bahçesi

Zen bahçesi bir çeşit Japon bahçesi olup; kum, çakıl, kaya ve bazen çimen veya diğer doğal unsurlar içeren sığ bir kum bahçesidir. Farklı tasarımları bulunan zen bahçeleri, içlerinde bambu, su kanalları ve zen heykelcikleri bulundurabilirler. Bu yazımızda zen bahçesi hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Zen bahçesi tasarımı normal bahçelerin tasarımına göre son derece kolaydır. Zeminin düzleştirilip, üzerine çakıl taşları ve küçük ... Devamını Oku »

Bahçe Aydınlatma

bahçe aydınlatma

Bahçe aydınlatma, akşam saatlerinde bahçede keyifli, hoş vakitler geçirebilmek için tercih edilen mobilyalar kadar önemli bir konudur. Bahçe aydınlatma işlemi yaparken bazı noktalara son derece dikkat edilmelidir. Aydınlatma ürünleri seçiminde yapılan tercih hataları, ürünlerin yanlış konumlandırılması gibi hatalar istenilen bir bahçe ortamının yaratılmasına engel olmaktadır. Bu yazımızda bahçe aydınlatma hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Bahçelerde kullanılacak olan aydınlatma ürünlerinin, ... Devamını Oku »

Sulama Sistemleri

sulama_sistemleri

ahçelerimiz, daha geniş anlamıyla yaşadığımız çevrenin güzelliğine güzellik katan peyzaj uygulamalarıdır. Peyzaj uygulamasının sona ermesiyle beraber alınması gereken bazı önlemler gündeme gelir. Çiçeklerin, ağaçların en büyük ihtiyacı sudur. Canlılıklarını korumaları su ihtiyaçlarının karşılanmasına bağlıdır. Düzenli sulama konusu ev sahipleri için büyük problemdir. Bu nedenle sulama sistemleri kullanıcılara büyük kolaylıklar getirir. Neden sulama sistemine ihtiyaç duyarız? Bahçelerimize hayalimizdeki görünümü kazandırmak bir ... Devamını Oku »

Yağmurlama Sulama Nedir? Hangi Sistemle Çalışır?

yagmurlama_sulama

oğrafi açıdan yüzey sulama sistemleri ile sulama yapma imkanının olmadığı, çok eğimli ve erozyona yönelik olan topraklarda, toprağın derinliğinin az ve sığ olduğu, su geçirme seviyesinin fazla olduğu ve yüzeyden gelen suyun son noktaya ulaşamadan emildiği topraklarda sulama sistemleri kullanılır. Bu sistemlerden en önemlisi de yağmurlama sulama sistemidir. Yağmurlama sulama nedir? Hangi Sistemle çalışır? Bunlara bakalım; yıllardır kullanılan yağmurlama sulama ... Devamını Oku »

Bahçe Dekorasyonu Seçenekleri

bahce_dekorasyonu

erkes, yaşadığı ev veya sahip olduğu diğer mekanlarda en kaliteli şekilde yaşayabilmeyi, bulunmaktan en çok keyif aldığı seçenekleri bulabilmeyi ve sevdiği insanlar ve eşyalarla birlikte olabilmeyi ister. Bu amaçla yapılan dekorasyon ve tasarım faaliyetleri de bu hazzı artırmaya yöneliktir ve kişilere özgü hale geldikçe daha da kaliteli ve nitelikli bir hale gelir. Yine aynı amaçlara dayanılarak dekorasyon ve kişiselleştirme faaliyetlerinin ... Devamını Oku »

Çim Alan Oluşturmanın Faydaları

cim-alan-olusturmak

ahçesi olan herkes yemyeşil, bakımlı bir ‘çim alan‘a sahip olmak ister. Bir ev en değerli eşyalarla döşense de halısı, perdesi, döşemesi olmadan dekorasyonu eksiktir ve göze hoş görünmez. Aynı şekilde çimensiz, toprağın rengi görünen bir bahçe en güzel bitkilerle dolu olsa da tamamlanmış sayılmaz. Ayrıca çimin bahçe sahiplerine ve bahçeye dekoratif öneminden çok daha fazla faydaları vardır. Hazır Çim Yaptıracak ... Devamını Oku »

Scroll To Top