Buradasınız: Anasayfa > Bahçe Duvarı > Bahçe Duvarı ve Seçenekleri
Bahçe Duvarı ve Seçenekleri

Bahçe Duvarı ve Seçenekleri

Evlerinizi dış cephelerindeki alanıyla beraber çeşitli tehlikelere karşı korumak ya da bu alanın sınırlarını belirlemek ve daha bir çok farklı amaç için bahçe duvarlarını tercih edebilirsiniz. Sadece yaşadığınız evin bahçeye sahip olması önemli değildir. Müstakil anlamda bir bahçeye sahipseniz onun etrafını da çevirerek çevresel tehlikelere karşı koruma altına almanın en kolay ve tercih edilen yolu olarak bu yapılar gösterilebilir. Buna göre bahçe duvarı denildiğinde tamamen yeşillikler arasında kalmış bir bölgenin etrafının çevrilmesi işlemi düşünülmemelidir. Bugün bir çok apartman, site veya müstakil evlerin sahip olduğu dış alanlarla birlikte resmi olarak kendine ait olan bölgesinin belirlenmesi, dışarıdan tehdit oluşturacak insanların ve hayvanların girmesini engelleme veya sadece yaşanılan bölge çevresine estetik bir görünüm kazandırma amaçlı olarak da bahçe duvarı uygulamaları yapılabilir.

Bahçe Duvarı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Bahçe Duvarı

Bu bilgiler ışığında bir çok çeşitli bahçe duvarı seçenekleri bulunmaktadır. Buna göre farklı yapı malzemelerinden olmakla beraber farklı desen ve dizaynlarda bahçe duvarı uygulamaları ile yaşanılan ev veya sahip olunan bahçenin değeri bir kat daha artmaktadır. Bu yapılar sadece ev ve yeşil bahçelerle birlikte okul, hastane, cami, özel site ve devlet daireleri gibi binaların etrafının belirlenmesi ve koruma altına alınması gibi amaçlarla da uygulanır. Hukuki açıdan ortak kullanım alanlarına keyfi şekilde çevre duvarı örülmesi yasak olduğu için bu duvarlar mülkiyet alanlarının dışarı kısmına değil de iç sınır kısımlarına örülmelidir.

Güvenlik açısından örülen bahçe duvarları yükseklik açısından insanların geçemeyecekleri yüksekliklerde olmakla beraber isteğe bağlı olarak üzerlerine demir parmaklıklar veya tel sistemleri kurulabilmektedir. Ancak bu tarz sistemler estetik amaçlı bir yapıya pek fayda getirmezler. Ancak yine bu amaca hizmet eden ışıklandırmalar estetik açıdan da hoş olabilirler. Bununla birlikte gerçek manadaki bahçelerin etrafına yapılan duvarlarda genellikle estetik amaçlar daha ön planda olduğu için yükseklikler daha düşük olabilir ve renk ve kaplama seçenekleri tercih edilebilmektedir.

Eğer bahçe duvarı yaptırmak amacı içerisindeyseniz bu alanda işinde ehil firmalara ve kişilere başvurarak bu yapıyı kuracağınız alanlarda bir ön keşif yaparak mutlaka resmi prosedürleri de dikkate almalı, yapacağınız duvarın resmi olarak kurallar uygun olup olmadığının teyidini almanız gerekmektedir.

Bahçe Duvarı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Bahçe Duvarı

Incoming search terms:

  • bahçe duvar peyzaj
  • ev etrafını çevirme
  • potose

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top