Buradasınız: Anasayfa > Aydınlatma > Bahçe Aydınlatma
Bahçe Aydınlatma

Bahçe Aydınlatma

Bahçe aydınlatma, akşam saatlerinde bahçede keyifli, hoş vakitler geçirebilmek için tercih edilen mobilyalar kadar önemli bir konudur. Bahçe aydınlatma işlemi yaparken bazı noktalara son derece dikkat edilmelidir. Aydınlatma ürünleri seçiminde yapılan tercih hataları, ürünlerin yanlış konumlandırılması gibi hatalar istenilen bir bahçe ortamının yaratılmasına engel olmaktadır. Bu yazımızda bahçe aydınlatma hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

Bahçelerde kullanılacak olan aydınlatma ürünlerinin, bahçede yalnızca akşam görünmeyeceği unutulmamalıdır. Gündüzleri de bahçede şık duran, mobilyalarla uyumlu ürünler tercih edilmelidir. Bahçe aydınlatmada yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de, çok güçlü aydınlatmalara sahip ürünlerin tercih edilmesidir. Ancak unutulmamalıdır ki, bahçe aydınlatmada dikkat edilmesi gereken ilk nokta; bahçenin tamamen aydınlatılması değil, yeterli güvenliği sağlayabilecek, estetik, loş şekilde aydınlatılmasıdır.

Bahçe aydınlatmada dikkat edilmesi gereken bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

-          Bahçelerde tamamen aydınlatma yerine, lokal aydınlatmalar tercih edilmelidir.

-          Bahçelere aydınlatma ürünü seçilirken, bahçenin dekoru, evin yapısı, dekorasyonda kullanılan malzemelerin rengi gibi birçok husus göz önünde bulundurulmalıdır.

-          Evin bahçesi çok rüzgar alan bir yerde ise, aydınlatma ürünü alırken firmaya bu durum bildirilip, rüzgara dayanıklı ürünler istenmelidir.

-          Deniz kenarına yakın bahçelerde aydınlatma ürünleri firmalara danışılarak alınmalıdır. Bunun nedeni, aydınlatma ürünlerinin deniz etkisinden etkilenecek olmasıdır.

-          Aydınlatma ürünlerinde tasarruflu lambalar tercih edilmelidir. Güvenlik açısından sabaha kadar açık kalan lambalar tasarruflu olursa, gereksiz masraflardan kaçınılmış olur.

-          Tercih edilen lamba renklerinin gün ışığına yakın olmasına dikkat edilmelidir. Gün ışığı rengi insan gözü için en rahat renktir.

-          Aydınlatma ürünleri doğrudan göze ışık verecek şekilde konumlandırılmamalıdır. Bu, gözleri rahatsız edeceği gibi, bahçede rahatça vakit geçirmeyi engelleyecektir.

-          Bahçede bulunan bitkilerin aydınlatılması için ufak ledli spot aydınlatmalar tercih edilebilir. Bu sayede bahçeye şık bir görünüm kazandırılabilir.

-          Son olarak, eğer bahçede bir havuz veya süs havuzu bulunuyor ise; su altında kullanılabilen ledli spot lambalar ile aydınlatma yapılabilir.

Bahçe aydınlatma ile, güzel dekore edilmiş bahçeler akşam saatlerinde son derece şık bir ortama dönüşebilir. Bu nedenle bahçenize en uygun aydınlatma sistemleri için işinde ehil firmalara danışın.

Incoming search terms:

  • lks bahçe aydınlatılması armar
  • mustakil evin dis isiklandirmasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top