Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Baca Temizliği Nasıl Yapılır ?
Baca Temizliği Nasıl Yapılır ?

Baca Temizliği Nasıl Yapılır ?

Yaşadığımız mekanlarda sürekli olarak aklımızda bulunması gereken ve çoğunlukla da bulunan ürkütücü bir tehlike olan gaz zehirlenmesi tehlikesine karşı mutlaka önlem almak gerekir. Buna göre gaza duyarlı alarmlar veya sigorta işlemleri tercih edilmekle beraber bu konuda yapılması gereken en önemli işlem olarak baca temizliğini verebiliriz. Düzenli olarak yapılan temizlik zehirli gazın salındığı yolun açık ve temiz olmasını sağlar ve geri tepme, daralma gibi olaylara sebebiyet verilmesini engeller. Gaz yolunun herhangi bir engele sahip olmadan açık olması sayesinde gaz sirkülasyonu sağlıklı olarak yapılır ve mevcut enerjinizin daha verimli şekilde kullanılması ve daha az masraflı olması sağlanır.

Ülkemizdeki yangınların yaklaşık yüzde 20′sinin baca tıkanmaları ve buna bağlı  gaz problemleri sebebiyle olduğunu da göz önüne alırsak bu alanda yapılacak işlemin ne kadar önemli olduğu da anlaşılabilir. Buna göre baca temizliği işlemi çok basit bir işlem olmadığından bu amaçla profesyonel ve işinde ehil olmuş kişilerden yardım almanız daha mantıklıdır. Bununla birlikte bu temizliği yaptırırken dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı noktalar daha bulunmaktadır. Başlıcalarından bahsedecek olursak :

Baca Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Baca Temizliği

-Öncelikle baca temizliği yapacak kişilerin belediye veya itfaiye birliklerinden aldıkları izin belgelerini mutlaka kontrol etmeniz gerekir.

-Temizlik yapacak ekibin uygun malzemelere sahip olması gerekir. Çelik fırça, uzatma boruları, folyo, bant, vakum makinesi vb.

-Bacanın çuval yardımıyla temizlenmesi çok yanlış ve tehlikelidir.

-Temizlik sonrası baca çekme gücünün mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

-Temizlik sonrası yetkili kişiden sertifika ve daha sonrası için yapılması gerekenler hakkında bilgi alınması gerekir.

-Baca başlığı olmayan modeller için mutlaka uygun baca başlığı ayarlanarak monte edilmelidir.

Bacalarımız ne kadar temizlenmiş ve uygun olursa olsun, özellikle soba kullanıcıları için gece yatarken sobaya malzeme doldurulmaması, sobanın tamamen bittikten sonra söndürülmesi çok sağlıklı ve güvenli olacaktır. Bunun yanında doğalgazlı evlerde kullanım olmadığı zamanlar için vananın kapalı durması da önemlidir.

Baca Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Baca Temizliği

Incoming search terms:

 • baca temizliği nasıl yapılır
 • baca nasil temizlenir
 • baca temizleme nasıl yapılır
 • soba bacası nasıl temizlenir
 • baca temizlerken eve akmaması ne yapmalıyız

2 comments on “Baca Temizliği Nasıl Yapılır ?

 1. ayça şenyuva on said:

  Bacamı temizlettirmek istiyorum kışa girmeden. Kaliteli ve uygun fiyatlı bir firmayı nereden bulabilirim ?

  • ehilehilehil on said:

   Merhaba Ayça hanım,
   Bacanızı temizletmek için aradığınız ehil firmayı aşağıdaki linke tıklayarak 2 dakika içinde dolduracağınız form ile www.ehil.com üzerinden güvenle temin edebilirsiniz.
   http://ehil.com/baca-temizligi.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top