Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Asma Tavan Sistemleri
Asma Tavan Sistemleri

Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemleri, iç mekanlarda bulunan tavanın altına ses yalıtımı, ısı yalıtımı veya dekor amaçlı yapılan sistemlerdir. Tavanda bulunan havalandırma boruları, elektrik kabloları gibi görüntü kirliliklerini gizlemek için de kullanılan asma tavan sistemleri, farklı malzeme çeşitleriyle her zevke uygun seçenekler sunmaktadır. Asma tavan sistemleri kullanılan malzemeye göre farklı özellikler göstermektedir. Bu yazımızda asma tavan sistemlerinin malzemelerine göre özelliklerine, kullanım alanlarına ve bazı püf noktalarına değineceğiz.

Asma tavan birçok farklı malzeme ile yapılabilmektedir. Bu malzemeleri başlıca alüminyum, taşyünü, ahşap, pvc, galvanize çelik şeklinde sıralayabiliriz. Bu çeşitler arasından alüminyum ve galvanize çelik diğer malzemelere göre daha çok tercih edilmektedir. Asma tavan sistemlerinde önemli bir yere sahip olan alüminyum ve galvanize çelik malzemelerinin temel özellikleri şunlardır:

 

  •      Yanmaz
  •      Oldukça hafif
  •      Kolay montaj
  •      Pratik şekilde sökülüp takılabilir
  •      Akustik özelliği yüksek
  •      Paslanmaz
  •      Geri dönüşüm sağlanabilir
  •      Yeniden boyama gerektirmez

 

Asma tavan malzemesi seçiminde çok dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Ahşap, plastik-pvc gibi malzemeler bazı problemlere yol açabileceğinden pek tercih edilmemelidir. Bu malzemelerin çeşitlerine göre ağır, yanıcı olmaları ve yanarken zehirli gaz çıkarmaları en önemli problemleridir ve son derece tehlikelidir.

Dekor amaçlı da kullanılan asma tavan sistemleri, yapılan tasarımlar ve ışıklandırmalarla kullanıcıların kişisel zevklerini dışa yansıtmaktadır. Kullanılan malzemelerle farklı şekiller elde ederek ve hoş bir ışıklandırma sistemi kullanarak mekanın güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Bu sayede, eğer bir işletme sahibiyseniz müşterilerinizin dikkatini daha çok çekebilir ve iş potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

 

Asma tavan sistemlerine günümüzde pek çok yerde rastlayabiliriz. İş yerlerinde, bürolarda, mağazalarda, bankalarda, fabrikalarda… Bu sistemlere çok sık rastlasak da, birçok tüketicinin asma tavan yapımında yanlışlara düştüğünü görüyoruz. Teknik özellikleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan kullanıcılar seçim konusunda doğru tercih yapamıyor ve amacına uygun kullanamıyorlar. Bu yüzden size en uygun asma tavanı belirlemek ve kaliteli bir işçilik elde etmek için işinde ehil firmalara başvurmalısınız.

Incoming search terms:

  • asma tavan serit led doseme pufnoktalari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top