Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Artı ve Eksileriyle Laminant Parke
Artı ve Eksileriyle Laminant Parke

Artı ve Eksileriyle Laminant Parke

Ev dekorasyonu dünyasında çok az ürün laminant parkenin yarattığı etkiyi bırakabilmiştir. Dayanıklı, uygun fiyatlı ve kurulumu kolay zemin döşeme ürünü olarak piyasaya sürülen laminant parke gerçekten de beklentileri karşılıyor mu ? Bu yazıda artıları, ve eksileriyle laminant parkeye yakından bir göz atıp bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Artılar

Yer döşeme materyali olarak laminat parkenin avantajları hakkında bugüne kadar okuduğunuz yada duyduğunuz neredeyse herşey doğru. Hatta daha fazla avantajı olan başka bir yer döşeme ürünü bulmanız gerçekten de çok zor. Aşağıda laminat parke kullanırsanız sizi mutlu edecek nedenlerin sıralandığı listeye bi göz atın isterseniz.

 • Dayanıklılık—Laminat parkenin dayanıklı olması hakkında kazandığı ün gerçekten de çok yerinde. Elinize bir anahtar alıp var gücünüzle çizmeye çalışsanız da başarılı olamayacağınız bir materyal bu. Ve bu tek özelliği de değil. Darbelere ve lekelere de geçit vermeyen bu ürünün güneşte kalsa bile renginin solmayacağını da eklemek gerek
 • Kolay Döşeme—Hiç bir yer döşeme ürününün döşenmesi laminat parke kadar  kolay değil. Bunun en büyük nedeni ise laminat parkeyi döşerken çiviye, zımbaya yada yapıştırıcıya ihtiyaç duymayacak olmanız. Bir diğer sebep ise ürünün birbirine geçer nitelikte olması.
 • Harika Görünüm—Laminat gerçek ahşaba çok benzeyen bir ürün ve çok farklı şekilde dizayn ve renkte bulunabiliyor. Yüksek çözünürlükte işlenen bu dizayn ve renkler görünümdeki kaliteyi bir kaç boyut öteye taşıyor.
 • Çok Yönlülük— Beton, ahşap, kontrplak ve önceden döşenmiş vinil dahil neredeyse her türlü yüzeye döşenebilen laminat parke bu yönüyle de her türlü övgüyü hak ediyor.

Laminant Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Eksiler 

Bütün bu artılarına rağmen laminat parke mükemmel değil. Seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gerekecek bazı negatif yönleri de yok değil. İşte laminat parkenin eksi yönleri:

 • Suya Dayanıksız—Laminat gerçek ahşaba oranla suya karşı çok daha dayanıksız. Suyla direk olarak fazlasıyla temas etmesi açılmasına, şişmesine ve kullanılmaz hale gelmesine neden oluyor. Bu sebepten banyo gibi sürekli suyla temas etmesi gerekecek mekanlarda kullanılması imkansız hale geliyor.
 • Tamiri Zor—Ahşap döşeme neredeyse 7-8 kere ince tesviye yapılarak yeni görünümüne döndürülebilirken laminat zeminlere basit bir yama yapılması bile çok zor ve maliyetli.
 • Adamakıllı Kurulum—Döşenmesi her ne kadar kolay olsa da tam anlamıyla kusursuz bir şekilde döşemek hiç de kolay değil. Başlangıç ve bitiş kısmı ehil bir iş çıkarmak istiyorsanız çok ince çalışmanız gerekecek bir ürün.

Laminant Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Laminant Parke

Incoming search terms:

 • artan parkeyi dekorasyon
 • laminant parke kurulumu
 • laminat parke suya dayanikli hakkinda bilgi
 • mutfsk döşemesi laminat olursa artı ve eksileri neler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top