Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Ankastre Fırın ve Seçenekleri
Ankastre Fırın ve Seçenekleri

Ankastre Fırın ve Seçenekleri

Ankastre mutfak denince akla gelen önemli malzemelerden olan fırınların farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de ankastre fırın sistemleridir. Günümüzde mutfak dekorasyonu insanların hayatında ayrı bir önem arz ettiği için mutfakta bulunan sistemlerden biri olma özelliğine sahip olan ankastre fırın ve seçenekleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sayede bu tür sisteme sahip olan fırın seçiminde de size kolaylık sağlanmış olur. Buna göre tüketiciler ankastre fırın seçerken daha çok temizlik hususlarına dikkat etmektedirler. Özellikle son teknoloji cihazlarda bulunan parmak izi tutmama özelliği en çok tercih edilenler arasında. İç tarafındaki çıkabilen cam kapak önemli özelliklerden bir tanesidir. İç kısımdaki emaye de temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde bir tane derin ve bir tane sığ tepsi bulunması gerekir. Fırınlarda önemli olan özelliklerden bir tanesi de zaman ayarıdır. İster mekanik ister dijital veya dokunmatik olarak ankastre fırın sistemlerinde zaman ayarı olması gerekir.

Ayrıca ankastre fırınlarda pirolitiklik özelliği de dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Bu her fırında bulunan bir özellik değildir. Pirolitik fırınlar, belli bir sıcaklığa yükselerek içerisinde biriken yağı yakarak karbondioksit haline getiriyor ve kül haline dönüştürüyor. Yarım saat çalıştıktan sonra kullanıcı hafif nemli bir bezle silerek kolayca temizleyebiliyor.

Ankastre Fırın Ehil Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Hazır Mutfak

Ankastre mikrodalga fırın alırken karar vermemiz gereken şey mikrodalgayı sadece buz çözmek amaçlı mı kullanacağımız yoksa hem buz çözmek hem de ızgara mı yapacağımızdır. Eğer sadece buz çözmek için kullanacaksak ekstradan ızgara almamıza gerek yoktur. İçerisinde buz çözmek haricinde ekstra olarak ızgara tarzı yemek pişirmeyi düşünüyorsak ızgaralı olan modelden almalıyız.

Mikrodalga fırını ülkemizde hala çok yaygın değildir. İnsanlar belli tehlikelerin olup olmadığını merak etmektedir. Genelde mikrodalgalar çok ucuz modeller olmadığı sürece belli güvenlik işlemlerinden geçerek üretilmiş modeller olmaktadır.

Ayrıca mikrodalga fırınlarda kapağa yerleştirilmiş filtrenin metal olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Metal olması elektromanyetik dalgaların dışarı sızmasını engellemektedir.

Hazır Mutfak Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Hazır Mutfak

Incoming search terms:

  • ankastre ocak temizliği nasıl yapılır
  • ankastre fırın seçerken

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top