Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Ankastre Bulaşık Makinesi ve Özellikleri
Ankastre Bulaşık Makinesi ve Özellikleri

Ankastre Bulaşık Makinesi ve Özellikleri

Yeni nesil mutfaklarda temel uygulanan sistem olarak da görebileceğimiz ankastre mutfaklar içlerinde birçok farklı cihazı barındıran tek ve bütün bir yapıymış gibi bir izlenim verirler. Bu yapıların temel unsurlarından birisi olarak da ankastre bulaşık makinelerini gösterebiliriz. Kendi içinde farklı seçenekleri bulunan ankastre bulaşık makineleri teknik olarak ve şekil özellikleri olarak değişiklik gösterebilirler. Ankastre Bulaşık makinesi ve özellikleri konusunda bu yazıda birçok bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Ankastre bulaşık makineleri tam ankastre ve yarı ankastre olarak ikiye ayrılmaktadır. Tüketici, kontrol panelinin görünmesini istemiyorsa tam ankastre bulaşık makinesini tercih etmelidir. Eğer kontrol panelinin gözüküp alt kısmının diğer mutfak dolaplarıyla aynı olmasını istiyorsa yarı ankastre bulaşık makinesini tercih etmelidir.

Hazır Mutfak Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Hazır Mutfak

Ankastre bulaşık makinesi yapılarında en önemli özelliklerden biri de içi tarafının tamamen paslanmaz çelik oluşudur. Paslanmaz çelik hijyeni ve kokunun giderilmesini sağlayan maddeden olmalıdır. Ayrıca enerji ve yıkama sınıfları da son zamanlarda gündemde. Genelde AAA enerji sınıfındaki makineler tercih edilmektedir. Diğer bir özellik ses seviyesidir. Ses seviyesi düşük olan modeller 47 db ve altı makinelerdir. Tasarruflu Bulaşık Makinelerde, kullandığınız malzeme ve yıkama ihtiyacınıza göre “Az bulaşık, Ekonomi, Hızlı, Hassas, Yoğun, Karma” gibi oldukça çeşitli program seçenekleri arasından ihtiyacınıza en uygun programı seçebilirsiniz.

Bulaşık makinelerinde dikkat edilen bir diğer özellik ise yarım yıkama programıdır. Bu program sayesinde, özellikle küçük ailelerde makinenin tam dolması beklenmeden, sadece üst veya alt rafının doldurularak yarım enerji ve yarım su tüketimi mümkün olabilmektedir.

Ankastre cihazlarda genellikle paslanmaz çelik kaplama kullanılır. Ayrıca bulaşık makineleri, yarı ankastre ve tam ankastre olarak ikiye ayrıldığından dolayı, kaplama seçenekleri değişebilir. Bulaşık makinesi alırken bunlara dikkat etmekte yarar vardır. Yarı ankastrede, makinenin sadece kontrol panelinin gözükmesiyle, altta kalan kısmı mutfak mobilyalarıyla aynı kaplama ile kaplanır. Tam ankastrede ise bu kaplama dış yüzeyin tümüne uygulanır.

Hazır Mutfak Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Hazır Mutfak

Incoming search terms:

  • yarı ankastre ne demek
  • ankastre ne demek
  • yarı ankastre bulaşık makinesi ne demek
  • ankastre mutfak nedir
  • bulaşık makinesi kaplama
  • yarı ankastre tam ankastre farkı
  • ankastre bulaşık makinesi özellikleri
  • Ankastre nedir
  • tam ankastre ile yarım ankastre arasındaki fark
  • ankastre bulaşık makinesi ile normal bulaşık makinesi arasındaki fark

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top