Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Alüminyum Kapı Modelleri
Alüminyum Kapı Modelleri

Alüminyum Kapı Modelleri

Temeli sağlamlık ve dayanıklılığa dayalı olarak üretilen alüminyum malzemelerin bu özelliklerinden faydalanılan yapılardan birisi de alüminyum kapılardır. Bu yapılar genellikle evlerin iç ve dış kapıları olarak tercih edilmemekle birlikte daha çok iş merkezleri, fabrikalar, alışveriş merkezleri, oteller, mağazalar ve apartman giriş kapıları gibi alanlarda kullanılırlar. Her türlü işlemeye uygun, kullanımı ve bakımı kolay, uzun ömürlü ve sağlık ve çevre dostu olan bu malzemeler isteğe bağlı olarak alüminyum pencereler ile birlikte yalıtım korumalı ve korumasız şekillerde karşımıza çıkarlar. Yine farklı ihtiyaç ve uygunluklara göre otomatik veya manuel çalışma sistemleri de kurulabilir. Bu seçenekler ışığında yalıtımlı, yalıtımsız, otomatik, sürme veya döner kapı sistemleri alüminyum malzemeler ile kolayca kurulabilirler.

Alüminyum Kapı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Alüminyum Kapı

Sağladığı faydalara devam edersek güneş etkisinden etkilenmeyerek deformasyon yaşamayan alüminyum kapılar plastikten güvenlik açısından daha sağlam ve daha sağlıklıdır. Ahşap malzemelere göre ise daha az bakıma ihtiyaç duyarlar ve çürüme ihtimalleri yoktur. Su etkisi ile etkilenmediği için nem yalıtımına da katkısı bulunan alüminyum kapılar kasaları sayesinde çeşitli darbelerden ve dış etkenlerden korunur. Pvc malzemenin sağladığı ısı yalıtımını sağlayabilmek için de özel pvc malzeme destekli yalıtımının yapılması gerekir. Temizlik konusunda da mikrop tutma sorunu diğer malzemelere göre daha azdır ve kolay temizlenebilir, kolayca kimyasal malzemelerden zarar görmez.

Estetik açıdan özellikle ahşap malzemelere oranla pek beğenilmeyen ve genellikle endüstriyel alanlarda tercih edilen alüminyum kapıların evlere ve daha çok içsel alanlara uygulanabilmesi için ahşap kaplamalı modelleri de üretilmeye başlanmıştır. Bu sayede alüminyumun sağladığı kullanım kolaylıkları ve sağlamlıklarının yanında ahşabın estetiği de bir araya gelebilmektedir. Genellikle büyük bir bölümünün camlı olarak üretildiği modellere sahip olan alüminyum kapılar bu yüzden alüminyum çerçeveler olarak da adlandırılabilmektedirler. Ateşe ve yangına olan dayanıklılıkları sebebiyle de değerlerini korurlar. İşçilik konusunda daha az müdahaleye gereksinim duymaları dolayısıyla da estetik özellikli seçenekleri ahşap kapılara göre daha az olmakla beraber farklı renk, dizayn ve modelleri bulunabilmektedir. Uzun ömürlü olmaları ve bakım onarım faaliyetlerine pek ihtiyaç duymamaları sebebiyle diğer malzemeden üretilen kapılara göre daha avantajlıdır.

Alüminyum Kapı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Alüminyum Kapı

Incoming search terms:

  • alüminyum kapı modelleri
  • alüminyum dış kapı modelleri
  • alüminyum apartman dış kapı modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top