Buradasınız: Anasayfa > Alçıpan > Alçıpan ve Faydaları
Alçıpan ve Faydaları

Alçıpan ve Faydaları

Halk arasında alçı levha olarak da bilinen alçıpan adı üzerinde alçıdan yapılır. Alçıpan, çift tarafı kağıtla kaplı olan ortası da alçı olan levhadır. Yangına dayanıklılığı yüksektir ve ses yalıtkanlılığı iyidir. Özellikle tuğla ve betona dayalı olarak yapılan inşaat dekorasyon işlerinin hem zor şekillenebilen hem de işçiliği çok fazla olan işlemler olması sebebiyle alçıpana yönelik arzlarda artış gözlenmiştir. Önceden daha çok otellerde ve kongre salonları vb. mekanlarda kullanılan bu malzemeler artık evlerde de demirbaş hale gelmeye başlamıştır.

Alçıpan, esneklik özelliğinden dolayı her türlü şekli alabilir. Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanır ve inşaat dekorasyon işlerinde çok sık kullanılır. Alçıpan kullanım şekilleri; ahşap iskelet üzerine çivi veya vida ile uygulanır, metal iskelet üzerine ise vida ile uygulanır, mevcut durumdaki duvar üzerine ise yapıştırma alçısı ile uygulanır.

Alçıpan Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Alçıpan

Genellikle ekonomik açıdan az maliyetli olması ve estetik görünüm sağlama açısından kolay şekillendirilebilir sebepleriyle tercih edilen alçıpan malzemelerinin genel olarak özellikleri ve faydalarına bakacak olursak :

-Esnektir ve her türlü sarsıntıda esneklik özelliği sayesinde patlama ve yıkılma gibi olumsuz bir durum söz konusu olmaz.

-Alçıpanın7.5 cmgenişliğinde olmasından kaynaklanan özelliği sayesinde yangına dayanıklıdır ort. 30 dk yangına dayanıklıdır.

-Alçıpanın en önemli özelliklerinden birisi ise ph değerinin insan vücüdu ile aynı olmasıdır ve bu özelliği sayesinde bakteri üretmez ve insanlara zarar vermez.

-Tuğla ile karşılaştırıldığında hafifliği çok fazladır ve bu özelliği sayesinde depremden daha az etkilenir.

-Ses ve ısı yalıtımı sağlar.

-İçinde bulundurduğu su molekülleri sayesinde ortamın neminin azalmasını sağlar veya neminin artmasına engel olur ve ortamın nemini dengeler.

-İşçiliği hızlı ve kolaydır  ve bu özelliği sayesinde  maliyeti  düşük görünümü mükemmel ve montajı da hızlı bir şekilde yapılır.

Alçıpan Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Alçıpan

Incoming search terms:

  • ALIPAN
  • alçıpan niş nasıl yapılır
  • alçıpan faydaları
  • ahşap üzerine alçıpan
  • ahşap eve uygulanan duvarlara alci levha fiyat
  • alçı faydalari
  • alçı levha yararlari
  • alçı plak avantajlari
  • alçıpanla ev

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top