Buradasınız: Anasayfa > Ahşap İşleri

Kategori Arşivi: Ahşap İşleri

Ahşap Kapı Seçimi ve Püf Noktaları

evbilgi-com

Geçmişten günümüze kadar, uzun bir çerçeve içerisinde baktığımızda ahşap dünyasının hayatımızda ne kadar önemli bir yerde olduğunu görürüz. İlk evlerimiz her ne kadar kerpiçten de olsa bu sistemin tamamen mevsimden kaynaklandığının farkında olarak, mevsimi yağışlı olarak geçen yerlerde ahşap sistemlerinin geliştiğinden bahsedebiliriz. Çünkü yağışlı alanlarda, ağaç alanı daha çok olacaktır. Dolayısı ile insanların temel gereksinimlerinden olan barınma sorunu da ahşap ... Devamını Oku »

Ahşap Zemin Bakımı

parke-parkeci-laminat-laminant-masif-313R3_1

Doğal ham madde olan ahşap hem kalitesi hem de şıklığı ile vazgeçilmeyen zemin kaplama ürünüdür. Döşemelerin fazla sayıda renk ve model seçenekleri vardır. İçlerinde modası geçmeyen ve ömrü en uzun olanı ise ahşap döşemelerdir. Zemin döşemeniz de ahşap parkeler kullanabilirsiniz. Yoğun kullanım alanlarında seçilen ahşabın kaliteli olması gerekir. Bunun için aşınmaya karşı dayanıklı ağaçlardan işlenmiş ahşapları tercih edebilirsiniz. Zemininizin şık ... Devamını Oku »

Ofis Masası Sağlıklı Kullanımı İçin Püf Noktaları

ofis-masa

ullanışlı bir ofis masasının sahip olması gereken özelliklere bakacak olursak: öncelikle yansımayan bir yüzey tercih edilmelidir. Öncelikle ofis masası sağlıklı kullanımı için püf noktaları bilmek bize bieçok konuda avantaj sağlar.  Bunun sebebi de çalışan kişilerin gereksiz yansıma ve ışımalar ile gözlerinin rahatsız olmalarının engellenmesidir. Ayrıca kolay çizilen bir yapıya sahip olmamalıdır. Çabuk bozulmamalıdır. Yüksekliği ise ortalama 73-76 cm arası olmalıdır ... Devamını Oku »

Laminant Parke Özellikleri

laminant parke özellikleri

Laminant parke, talaş, fındık kabuğu gibi ağaç yan ürünlerinin tutkal, formaldehit tipi sentetik malzemeler ile preslenmesi sonucu oluşan bir parke çeşididir. Ağaç görünümlü olan laminant parkeler düşük maliyetleri nedeni ile günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yazımızda laminant parke özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. Laminant parke ağaçlara alternatif olarak üretilmeye başlanmıştır. Laminant parke üretimine ihtiyaç duyulma nedenlerini sıralayacak olursak: -          ... Devamını Oku »

Ofis Sandalyesi Sağlıklı Kullanımı İçin Püf Noktaları

ofis-sandalye

  ş hayatının teknolojiyle beraber gelişmesiyle birlikte   ofis düzenlerindeki değişmeler ve yeni dizaynlar sonucunda eskiden daha heybetli ve rahat olan modellerin tercih edildiği ofis sandalyelerinde artık daha mobil ve küçük modeller tercih edilmektedir. Ofis sandalyesi sağlıklı kullanımı için püf noktaları bilmek bize artı yönler katar. Daha kaliteli bir ofis ekipmanı hizmeti için bu ekipmanların seçiminde bize yardımcı olur. Ancak ... Devamını Oku »

Dolap Sistemleri ve Yaratıcı Tasarımlar

evbilgi-com

İnsanoğlu ilk olarak yeryüzüne geldiği çağdan, yarattığı muhteşem teknolojik sistemlerin içerisinde yer aldığı bugüne kadar sürekli bir dğeilşim içinde olmuştur. Gelişme gösteren insan, çağdan çağa bir çok değişiklik yaşadı. Her çağı kendi gereksinimlerine göre dizayn ederek dünyayı kendi isteklerine göre biçimlendirdi. Çünkü insanın diğer varlıklardan en büyük farkı düşünebiliyor olmasıdır ve bu fark ona bir çok avantaj sağlayarak, diğer canlılardan ... Devamını Oku »

Ahşap Cila İşleri, İç Mekan

ic_mekan_cila

vlerimiz veya iş yerlerimiz gibi kapalı mekanlarda bulunan ahşap malzemelerin sandığımızdan daha fazla deforme olduğu bir gerçektir. Dış mekanlarda bulunan ahşap malzeme veya kaplamaların çeşitli dış etkenlerden daha kolay etkilenmesini hemen herkesin bilmesiyle beraber, iç mekanlardaki ahşap kaplama, masa, dolap, sandalye, sehpa gibi her türlü mobilyaların da hiçbir darbeye veya müdahaleye maruz kalmadan sadece zamanın etkisiyle eskime ve bozulma göstermeleri ... Devamını Oku »

Lamine Parke Özellikleri

lamine parke özellikleri

Lamine parke, tamamen doğal olup %100 ağaçtan yapılan, son derece kaliteli ve şık bir zemin çeşididir. Meşe, kayın, ıroko, sapelli, akçaağaç gibi birçok çeşidi bulunan lamine parkelerin en önemli özelliği birkaç katmandan oluşuyor olmasıdır. Bu katmanlar birbirlerine zıt bir şekilde preslenmiştir. Bu durum da, parkenin kötü hava koşullarından daha az etkilenmesini sağlamaktadır. Lamine parkeyi oluşturan katmanların en üstünde meşe gibi ... Devamını Oku »

Ahşap Pencere ve Özellikleri

ahsappencere

eçmişten günümüze önemini yitirmeden koruyabilen nadir dekorasyon yapılarından olan ahşap pencereler, gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir çok üretilen daha dayanıklı malzemelere rağmen sağladığı estetik görüntü ve dekorasyona olan olumlu etkisi açısından önemini ve değerini yitirmeden bugünlere gelebilmiştir. Buna göre bakımlarının diğer malzemelere göre daha zor olduğunu bilmekle beraber kaliteli işçilik ve ahşap bir malzeme ile yapılan her model pencerelerin ... Devamını Oku »

Sürgülü Dolapların Tamiriyle İlgili Püf Noktaları Nelerdir ?

sürgülü_dolap

ç tasarım hizmetlerinin de faydaları ile dekorasyonda birçok malzeme ve araç zaman içinde gelişim ve değişim göstermiş ve farklı dizaynlarda karşımıza çıkmıştır. Buna göre şekil ve çalışma yapıları zaman içinde değişim ve gelişim gösteren en önemli malzemelerden birisi olarak mobilya modellerini gösterebiliriz. Bu modeller farklı mekanlarda farklı ihtiyaçlara göre dizayn edilmekle birlikte yeni nesil farklı mobilya seçenekleri farklı tarzlara hitap ... Devamını Oku »

Scroll To Top