Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Açılır Tavan Çeşitleri
Açılır Tavan Çeşitleri

Açılır Tavan Çeşitleri

Özellikle son dönemde yeni yapılan teras niteliği taşıyan veya tek katlı yapılarda tercih oranını artıran açılır tavan sistemleri, yüzme havuzu veya bahçe gibi mekanlarda ya da sigara yasağı sonrası tamamen beton yapıdan bağımsız oluşturulan cam balkon sistemlerinin tavan kaplamalarında da bir numaralı tercih olmaktadır. Güzel havalarda açık hava keyfini sonuna kadar yaşamamızı, kötü havalarda ise çok kolay bir şekilde normal bir bina şeklinde kapalı hale gelerek dış etkenlerden etkilenmememizi sağlayan bu sistemler estetik görünümleriyle de yeni bir trend oluşturmuşlardır. Buna göre eski sistem branda veya çatılı sistemlere sahip mekanlar da tercihlerini bu tarz sistemlerden yana yaparak mekanlarının kontrolünü ellerinde bulundurmak istemektedirler. Kendi evi, havuzu veya restoranı için açılır tavan sistemi kurdurtmaya karar veren bir kullanıcı adayının dikkat etmesi gereken noktalardan biri olarak öncelikle mekanı için en uygun malzeme ve dizaynda açılır tavan sisteminin hangisinin olacağının çeşitli ön keşifler ve işinde ehil üretici veya satıcılar eşiliğinde kararlaştırılması gerekmektedir. Son dönemde gelişmeye çok açık olması itibariyle kısa zamanda birden çok çeşide sahip olması sebebiyle de farklı çeşitlerin arasında karar vermek de çok kolay bir iş değildir. Bu alanda fayda sağlayan sistemlerin başlıca çeşitlerine bakacak olursak :

Açılır Tavan Sistemi Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Açılır Tavan Sistemi

-Öncelikle bu sistemleri otomatik açılır şeffaf tavanlar ve otomatik tente sistemleri olarak iki ayrı alanda incelemek daha doğru olur. otomatik tente sistemleri de kendi içinde alüminyum ve ahşap olarak ayrılırlar. Bu sistemler daha sert ve sağlam olup güneş etkisini tamamen kesebilirler ve basit bir sistem olduklarından daha çok normal bir çatıya sahip bir mekanın dış kısımlarının üzerinin örtülmesi amacıyla kullanılırlar. Tek düğmeyle otomatik olarak kapandıkları takdirde tamamen çatıyla birleşik bir hale gelen bu sistemler mekanın tek kaplama sistemi oldukları takdirde ise kapalıyken normal bir çatının verdiği tüm etkiyi verirler.

-Diğer sınıf olan şeffaf açılır tavanlar ise kendi içinde birkaç sınıfa ayrılırlar. İlk olarak bakmak gereken model olarak otomatik açılır cam tavanlar şu anda en çok tercih edilen modeller arasındadır. Adından anlaşılacak şekilde alüminyım ya da ahşap bir iskelete sahip cam bir yüzeye sahip olan bu sistemler kış bahçesi kavramı ile özdeşleşir hale gelmiştir. Gün ışığından en fazla şekilde faydalanılan bu sistemde otomatik talimatla camlar üstüste toplanarak açılırlar, su tahliye prensibi ile su geçirmez niteliktedir ve ideal eğimi 20 derecedir.

-Bu sınıftaki diğer açılır tavan sistemleri olarak bond açılır tavan, polikarbon çatı ve rooling roof yani yuvarlanan açılır tavan sistemleridir. İlk iki sistem kullanılan malzemeleri ile farklılaşırken yuvarlanan çatı yine şeffaf camdan olup sistemi camların üstüste doğru açılması yerine yuvarlanarak parçalı bir şekilde açılması üzerinedir.

Açılır Tavan Sistemleri Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Açılır Tavan Sistemi

Incoming search terms:

  • açılır tavan kaça
  • açılır tavan yorumlar
  • otomatik açılır tavan sistemleri
  • tavan penceresi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top