Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Açık Ofis Dekorasyon Sırları
Açık Ofis Dekorasyon Sırları

Açık Ofis Dekorasyon Sırları

Açık Ofis Nasıl Dekore Edilmeli ?

İş yoğunluğu ve  kişi sayısı yüksek olan ofislerde  insanları bir arada tutmak amaçlı yapılmış bir yöntemdir.  Çok tercih edilen sağlıklı bir yöntem değildir. Kişilerin asosyal olmasına ve iletişimin kopmasına neden olmaktadır. Sosyalliği ve iletişim kurmayı güçlendirebilmek adına açık ofislerde bulunan panelleri çok yüksek yapmamak gerekir. Bu tür yerlerde maksimum yüksekliği 130 cm ‘yi geçmeyen paneller tercih edilmelidir.

Panelleri kullanırken ahşap ve orta kısmı kumaş olan paneller kullanmak daha uygun düşecektir. Kumaş kısımlar sesi izole edeceği için ses yayılmasını engelleyecektir. Ahşap kısım ise doğal bir malzeme olduğu için kanserojen madde içermeyecektir. Açık ofis de kullanılan paneller ışığın ortama girebilmesi için çok yüksek olmamalıdır. Fazla aydınlanmamış bir ortamda insan stresli ve psikolojisi kötüye giden bir varlık olma yolunda ilerlemektedir.

Ofisinizi daha eğlenceli bir hale getirmek için öncelikle orada çalışan arkadaşların mutlu ve rahat olması gerekmektedir. Bunun için uygun renkte bir dekorasyon seçilmesi tasarlanması gerekmektedir.  Ofis içerisinde canlı renkleri kullanmak insan doğasını etkileyen ve enerji veren öğelerdendir. Bunu  tasarlarken bitki ve su öğelerinden yararlanabilirsiniz.. Bitkiler doğal bir ortam  oluşturacağı için çalışanlara da daha mutlu eğlenceli bir hava yaratır. Ofisinize yerleştirdiğiniz bir akvaryum stresinizi akvaryum stresi azaltacağı gibi ortama huzur da verir.

Sportif aktivitelere önem vermek gerekir; langırt, masa tenisi.. bu tür aktiviteler ofis çalışanları arasında iletişimi güçlendirir. Bulundukları ortama ve sektöre bağlılıkları arttırması için aracı olmuş olur. Bu tür girişimlere yer vermek performans açısından da faydalı olur.

Büyük firmaların yaptığı eğlenceli seçimlerinden biri de merdivenlerinin yanına kaydırak koymaları. Çalışanlarına yukarıdan aşağı inerken farklı bir eğlence havası yaratmak onların gün içindeki modunu değiştirmesine yardımcı olacaktır.  Bu tip ortamlar insan doğasına hitap ettiği için hem eğlenceli hem ferah olabilir.  Çalışanları rahat ettirmek onların motivelerini yüksek tutmaktan geçiyor. Ofis içerisinde masaj koltuğunun olması onları rahatlatabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey bunları gerçekleştirirken çalışanların çalışma ortamlarından uzak yerler tercih edilmeden yapılması. Çalıştıkları ortamdan ayrılarak yapılan bir aktivite çalışanlara farklı bir algı yaratır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top